0 524
Всесвітня література в школах України. – 2019. – № 4 Квітень 12th, 2019 dolorian

Марина Шлома. «Не може бути недолюблених дітей». Уроки за романом Й. Ягелло «Кава з кардамоном»

Аналіз образів літературного  твору  (для ускладнення чи диференціації завдання можна запропонувати заповнення таблиці цитатами).

 

Халіна Наталія Кася Адріан
Портрет “…копиця кучерявого волосся,…така худа…” “Чорнява красуня, схожа на іспанку, із блискучими мигдалевидними нігтями…” “…худорлявенька, вона здавалася тендітною, мов пташка. У неї було коротке темне волосся й великі очі, обведені темними колами…” “…світловолосий хлопець у червоній сорочці й вельветовому піджаку…”
Родина Мама ,яка часто зникає, знервована, мовчить . Вітчим гарно сприйняв дівчинку, знайшов спільну мову, поважає. Гарна родина, забезпечена матеріально Прийомна родина, яка добре ставиться до дівчинки. Батько-лікар, мати втратила роботу, не змогла її знайти, тому як наслідок стався інфаркт
Стосунки з однолітками В класі спілкується вибірково, хоча стосунки рівні, надає перевагу спілкуванню по інтересах. Стосунки рівні, намагається допомогти однокласникам на уроках. В класі непомітна, стосунки рівні, більш байдуже ставлення до класних справ. Намагається всім допомогти, навчається в ліцеї, підтримує стосунки з друзями.
Ставлення до дорослих Дорослим не довіряє, боїться зради з їхнього боку, прагне уваги. Намагається бути рівною у спілкуванні, не відмовляється виконувати їхні обов’язки. Обережно розкривається, зрада рідних батьків не сприяє довірі дорослим, хоча прагне спілкування й підтримки. В деяких випадках дозволяє собі навіть керувати вчинками дорослих, намагається бути рівнею у вирішенні окремих питань.
Життєві пріоритети Прагне нормальної родини, хоче отримати гідну освіту, ставить високу моральну планку у стосунках з іншими. Щасливиця долі, знає, що з допомогою батьків отримає гарну освіту, знає, що має бути в основі стосунків між людьми. Прагне і водночас боїться знайти справжніх батьків, не втрачає життєвого оптимізму, хоче знайти своє місце в житті. Через складні сімейні стосунки самостійно і швидко став дорослим, вчиться розрізняти добро і зло, впертий у досягненні мети.
Ставлення один до одного Складні стосунки з Наталією, потім вирівнюються і дівчата стають справжніми подругами. Не може спочатку зрозуміти, чому їй подобається спілкуватися з Касею, але, коли розкривається таємниця родини, сестри стають гарними родичками. Особливі стосунки з Адріаном, не розуміє, чом у він по-особливому на неї дивиться. Складно будує стосунки з Лінкою, не може вибачити приязних стосунків з Касею, переймається ,ладна довести себе до самогубства. Не намагається завойовувати симпатії оточення, спілкування з Лінкою будується на довірі та щирості, збентежено, але дуже щиро дізнається про існування родини. Закоханий в Лінку, допомагає завжди і всюди. Її друзів сприймає позитивно, допомагає, щиро спілкується.
Роль в сімейних стосунках Надзвичайно гостро та боляче переймається проблемами в родині, незважаючи на внутрішній опір, перебирає на себе всі обов’язки матері по господарству та піклуванню за братом, коли мати раптово зникає. Батьки люблять та опікуються дівчиною, на перешкоджають її розвитку та бажанням, знаходяться у відчаї, коли Наталія знаходиться у кризовому стані. Стосунки між батьком та матір’ю складні, суперечливі. Обережно ставиться до прийомних батьків, тому що не може зрозуміти, з якою метою її удочерили, адже вона уже досить доросла для такого вчинку. Батьки намагаються довести , що щиро ставляться та поважають її. Самотній у родині, батьки вирішують власні проблеми. Батько до сина небайдужий, виходячи з деяких вчинків (хвороба Кая, ключі від машини), приходить на допомогу, але лише після наполегливих прохань сина. Мати надзвичайно зосереджена на своїх проблемах, байдужа до родини, починає усвідомлювати її наявність лише захворівши.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *